Pondělí, 6 února, 2023
- Reklama -události

Vláda by měla být při jednorázových opatřeních štědřejší

Redakce doporučuje

Vláda by při ohlášených jednorázových opatřeních měla být štědřejší, opomenula totiž pracující a většinu seniorů. Na čtvrteční tiskové konferenci to prohlásil lídr Hlasu-SD Peter Pellegrini. Zároveň poukázal na návrhy zákonů na pomoc lidem, které předložil Hlas-SD, a vyzval vládu, aby je podpořila. Avizované systémová opatření na pomoc rodinám s dětmi vítá.

Jednorázová opatření, která ve čtvrtek představila vláda, považuje Pellegrini za nedostatečná, protože se netýkají komplexně seniorů ani velké části pracujících lidí. „Tou jednorázovou odměnou vláda zasáhne velmi úzký okruh,“ míní.

Poukázal proto na návrhy zákonů, které nezařazení poslanci působící v Hlasu-SD předložili do Národní rady (NR) SR. V těchto návrzích podle Pellegriniho nezapomněli 1,65 milionu pracujících lidí, pro které také navrhli vyplatit 100 eur. Pomoc seniorům by podle něj zajistil další návrh, kterým chtějí, aby byl předčasně vyplacen 13. důchod něčím navíc a aby byl v prosinci vyplacen jakýsi 14. důchod. Vyzval vládu k podpoře těchto opozičních návrhů nebo k rozšíření původního vládního návrhu.

Systémová opatření na pomoc rodinám s dětmi Pellegrini vítá, je-li vláda přesvědčena, že dokáže zajistit financování těchto výdajů. „Vítám, že vláda přichází s návrhy, které mají výrazněji zvýšit příjem rodin s dětmi,“ poznamenal. Konstatoval také, že podporuje avizované dodatečné zdanění „extrémně ziskových“ firem.

Vláda dnes oznámila, že chce na pomoc lidem se zdražováním utratit letos 260 milionů eur, příští rok to má být přes miliardu eur. V rámci pomoci pro obyvatele v boji s inflací představili jednorázová i systémová opatření. Zahrnují jednorázový přídavek na dítě, jednorázový příspěvek pro skupiny lidí nejvíce ohrožené inflací, ale například i zvýšení daňového bonusu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou věc přinesete z obchodu, vždy je to něco, co vás rozladí,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img