Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Na pomoc se zdražováním chce vláda za dva roky utratit téměř 1,3 miliardy.

Redakce doporučuje

„V rámci pomoci pro obyvatele v boji s inflací představujeme jednorázová i systémová opatření. Jde o jednorázový přídavek na dítě, uvedení jednorázového příspěvku pro skupiny lidí nejvíce ohrožené inflací. Také zvyšujeme daňový bonus,“ přiblížil na tiskové konferenci.

V letošním roce plánují utratit, na jednorázová i systémová opatření, 260 milionů eur. „Víme, že problém inflace je problém, kterému budeme čelit příští roky. Na příští rok pomůžeme občanům SR částkou přes jednu miliardu eur,“ doplnil Heger.

Podle slov ministra práce, sociálních věcí a rodiny SR Milana Krajniaka (Jsme rodina) vláda považuje za nejdůležitější pomoc rodinám s dětmi. „Vyplatíme jednorázový příspěvek ve výši 100 eur každé rodině, která má nárok na přídavek na dítě. Celkem půjde o 661.000 rodičů a 1,1 milionu dětí. Celková částka na tento zvýšený jednorázový rodinný přídavek na dítě bude ve výši 83 milionů eur,“ doplnil Krajňák.

Podle ministra práce druhým typem pomoci je jednorázový příspěvek domácnostem v hmotné nouzi ve výši 100 eur. „Je to zejména na pokrytí zvýšených nákladů na bydlení nebo na energie. Celkem to bude 5,8 milionu eur. Tento příspěvek může být vyplacen v souběhu s pomocí pro děti,“ poznamenal.

Třetí skupinou, jejíž vláda pomáhá částkou 100 eur, jsou podle Krajniaka senioři. „Máme více než 100.000 seniorů ve věku nad 62 let, kterým nevznikl nárok na důchod. Celkově na ně půjde 10,2 milionu eur,“ oznámil.

Ohroženou skupinou je podle jeho slov skupina 80.000 lidí – pečovatelů a osobních asistentů osob s ZTP. „Im také bude patřit jednorázový příspěvek 100 eur,“ poznamenal. Na tuto pomoc podle něj půjde 8 milionů eur.

Poslední skupinou, jejíž vláda pomůže jednorázovým příspěvkem 100 eur, jsou náhradní rodiče. „Je jich přibližně 7500,“ informoval. Na tuto sociální skupinu půjde pomoc 7,5 milionu eur. Jednorázová pomoc pro všechny ohrožené skupiny tak podle Krajniaka dosáhne výše 108 milionů eur.

Na tiskové konferenci představující opatření se nezúčastnili zástupci koaliční strany SaS. „Věřím, že jednání se stranou SaS budou probíhat dál. Věřím zároveň, že jednání dokončíme tak, že opatření v parlamentu schválíme,“ doplnil Heger.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější otázky, které panují okolo mediace

Mediace se pomalu ale jistě dostává do povědomí stále většího množství lidí. I přesto však kolem ní panují určité...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img