Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Rusové vybrali v březnu z bank téměř 10 miliard. USD

Redakce doporučuje

Rusové si v březnu vybrali z bank peníze v zahraničních měnách v celkové hodnotě téměř 10 miliard USD. Reagovaly tak na sankce západních států vůči Ruské federaci za válku na Ukrajině. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters, která se odvolala na údaje ruské centrální banky.

Podle údajů centrální banky vybrali Rusové ze svých účtů v bankách peníze v zahraničních měnách v objemu 9,8 miliardy USD (9,01 miliardy eur). „Mohu na rovinu říci, že tento kvartál byl zvláště těžký. V určitých chvílích byla situace velmi znepokojující, důležité však je, že se nakonec stabilizovala,“ řekl Alexander Danilov, šéf oddělení centrální banky pro bankovní regulace a analýzy. „Ke konci února čelil bankovní sektor výraznému odlivu peněz obyvatelstva,“ dodal s tím, že lidé si v panice vybírali své peníze obávajíce se o svou bezpečnost.

V únoru klesla hodnota vkladů o 1,2 bilionu rublů (13,53 miliardy eur), uvedla centrální banka ve své měsíční zprávě o vývoji v bankovním sektoru. Pokles pak pokračoval iv březnu, přičemž dosáhl 236 miliard rublů. Na rozdíl od předchozích zpráv centrální banka tentokrát nezveřejnila vývoj zisků v bankovním sektoru.

Zotavení ekonomiky v loňském roce, které následovalo po pandemickém roce 2020 a které umožnilo zvýšení objemu úvěrů, vedlo k zisku ruských bank loni na rekordních 2,4 bilionu rublů. Důsledky ruských aktivit na Ukrajině však šance ruského bankovního sektoru na zopakování takového výsledku snižují prakticky na nulu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější otázky, které panují okolo mediace

Mediace se pomalu ale jistě dostává do povědomí stále většího množství lidí. I přesto však kolem ní panují určité...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img