Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Na protest proti zhoršování sociální úrovně přišlo asi 2000 lidí

Redakce doporučuje

Protest proti zhoršování sociální úrovně na Slovensku se ve čtvrtek odpoledne konal v centru Košic. Na akci, které organizoval Odborový svaz (OZ) KOVO ve spolupráci s Konfederací odborových svazů (KOZ) SR, Jednotou důchodců na Slovensku a Asociací slovenských lázní, přišlo zhruba 2000 lidí.

Šlo o první ze série protestních shromáždění, které má podle organizátorů přimět vládu přijmout řešení ke zlepšení sociálně-ekonomické situace občanů a zavést konkrétní opatření pomoci pro nejrizikovější skupiny obyvatelstva. „Poukazujeme na zhoršující se a velmi vážnou sociální úroveň lidí na Slovensku. Pokud to nepomůže, tak určitě půjdeme i do tvrdších nátlakových akcí, jako je například generální stávka v rámci resortu, v rámci KOVO. Vláda má pracovat tak, aby zlepšila a ne zhoršila kvalitu života,“ uvedl pro TASR předseda Rady OZ KOVO Emil Machyna.

Opatření oznámená ve čtvrtek vládním kabinetem považuje za nedostatečná. „Proč s námi vláda nesedí u jednacího stolu a nediskutuje tripartita? Proč nenavrhne, abychom jako sociální partneři a sociální společnost měli právo do toho něco říct, říct, jak se lidé opravdu mají?“ řekl.

Akce na Hlavní ulici se konalo pod hesly jako \“Zastavme sociální úpadek Slovenska\“, \“Bojujeme za všechny\“ či \“Práva, které máme, si nedáme\“.

\“Dostali jsme velkou facku od naší vlády, důchodci zůstali úplně na konci,\“ komentovala aktuálně ohlášená vládní opatření Valérie Pokorná z Jednoty důchodců na Slovensku.

A rear view of people with placards and posters on global strike for climate change.

Další takový protest se má konat v Žilině 30. dubna a Trnavě 7. května. UPOZORNĚNO: TASR nabízí ke zprávě zvukový záznam, foto a videozáznam.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější otázky, které panují okolo mediace

Mediace se pomalu ale jistě dostává do povědomí stále většího množství lidí. I přesto však kolem ní panují určité...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img