Pondělí, 6 února, 2023
- Reklama -události

Silný odkaz nevěstám stojí za zamyšlení: Svatba je o tom být s vaší polovičkou, ne o hostině

Redakce doporučuje

Erika překonala rakovinu a v době, kdy nejvíce bojovala, se také vydala. Dnešním nevěstám, které jsou nešťastné kvůli novým opatřením, posílá silná slova. Rozhodně stojí za zamyšlení.

Pandemie koronavirus zasahuje do mnoha sfér našeho života. V těchto časech je jen velmi těžké naplánovat si něco a natož ne velkou oslavu. Kvůli zhoršující se situaci pandemická komise navrhla zpřísnit pravidla, kvůli čemuž měli hlavu v smutku zejména budoucí nevěsty.

Nová opatření leží v žaludku mnohým nevěstám, proč?

Maximálně 100 hostů a omezení
První informace hovořily o výrazném omezení všech akcí. Pandemická komise doporučila úplný zákaz jakýchkoliv oslav kromě kárový a svateb, na kterých mohlo být maximálně 30 hostů. To udělalo velký škrt přes rozpočet mnohým párům, které měly mít svatbu během příštích týdnů.

Toto opatření mělo vstoupit v platnost od 1. října, proto většina párů začala houfně přesouvat svůj datum i na pracovní dny, aby mohli svou oslavu lásky udělat přesně podle svých představ. Na internetu se objevila dokonce i petice, která se dostala do správných rukou. Premiér Igor Matovič nakonec vyjednal mírnější podmínky, které však vyžadují jiná omezení.

Od října se tedy může svatby zúčastnit 100 lidí bez ohledu na to, zda je daný region zelený nebo červený. Do tohoto počtu se nezapočítává personál restaurace, ale započítat musíte DJ nebo kapelu a fotografa s kameramanem. Během celé svatby musíte dodržovat nezbytná hygienická opatření.

Před vstupem do podniku si tedy každý host vydezinfikovány ruce a co je nejdůležitější, po celou dobu musíte mít roušku, které si můžete sundat pouze když něco jíte nebo pijete. Rouška musíte mít ještě i během tancování.

Dodržování pravidel budou kontrolovat
Hygienici se pro takové přísná pravidla rozhodli z toho důvodu, že právě po různých rodinných oslavách jim často přibývají velké počty infikovaných. Stačí jeden nakažený bezpříznakový člověk, který nakazí mnohých rodinných příslušníků a obzvlášť nebezpečné je to zejména při nejstarších členech.

Proto, když přijde na svatbu někdo ze zahraničí, měli byste ho požádat o to, aby šel dobrovolně na test. A to i v případě, že se nevrátí z červené zóny. Na dodržování pravidel budou dohlížet pracovníci regionálních úřadů hygieny, městští a státní policisté. Ti mají právo přijít na kontrolu i několikrát za večer. Takto budou dělat zejména v regionech, které jsou označeny červenou barvou.

Vysoké pokuty pro podniky
Nové povinnosti vznikají i majitelům restaurací a ostatních provozů, kde se pořádají svatby. Ti musí minimálně 48 hodin před svatbou regionálnímu úřadu veřejného zdraví oznámit, že se u nich bude konat taková hostina. Následně od nich dostanou seznam opatření, která mají provést. Když nejsou schopni něco z toho splnit, tak svatbu nemohou zorganizovat.

V den hostiny musí zaměstnanci provozu dohlížet na to, aby měli všichni svatebčané po celou dobu kromě konzumace roušky a aby dodržovali nezbytná opatření. Pokud je budou hosté ignorovat, tak úřad nebo policisté udělí pokutu přímo dané provozu. Ta se bude lišit podle regionů, protože v těch červených bude vyšší. Její maximální výše bude do 10 000 eur.

Slovenské nevěsty se bouří a namítají
Navzdory značnému uvolnění pravidel oproti první navrhované verzi, nejsou svatebčané nadále spokojeni. Bouří se na internetu a obviňují politiků z toho, že jim kazí jejich výjimečný den. Nelíbí se jim, že by měly být takto pod dozorem státních zaměstnanců, kteří je mohou pokutovat.

Je to velmi omezující a že jim to pokazí svatební atmosféru. Některé páry upozorňují na to, že budou mít hostiny s vyšším počtem než sto lidí, takže přesto se dostávají do problému, protože budou muset odvolat několika pozvaných.

Vy se ještě můžete vydat, jiné takové štěstí neměli
Právě na takové uplakané reakce zareagovala bloggerka Erika Mokrý. Ta se vydávala právě v době, kdy absolvovala sérii chemoterapií. Budoucím nevěstám proto vzkázala, že existují i ​​důležitější věci, na které byste měli myslet v tento den a neměli byste si ho tedy nechat zkazit ani pár návštěvami úředníků, kteří do pět minut odejdou a už na nich nikdo nebude myslet.

„Když mi pár dní před svatbou vypadaly vlasy, řvala jsem jako malé dítě. Ta křivda, kterou jsem cítila, ta bezmoc z toho ze mám jen 28 a rakovinu prsu byla šílená. A do ještě většího šílenství mě přiváděl pocit, že si beru muže, muže mých snů a života a já mu své ano řeknu ve stavu v jakém jsem byla. A on je s tím ztotožněn, miluje mě a chce mě takovou i onakou, se dvěma kozami i s jednou, s vlasy i bez nich, „řekla.

„Nikomu tento pocit zažít nepřeji. Ne ten, že si vás bere ten nejlepší muž na této planetě. Ale ten, že se jako člověk sám v sobě bojujete s tím, že jestli je to správné či mu tím nezničíte.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou věc přinesete z obchodu, vždy je to něco, co vás rozladí,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img