Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Ty nejkrásnější! TOP trvalky, které kvetou až do mrazů

Redakce doporučuje

  1. Astra novobelgická
    Typické a velmi oblíbené květiny. Astry kvetoucí na podzim jsou půvabné a odolné trvalky, které nevyžadují žádnou speciální péči.

Tyto květiny jsou vhodné do smíšených výsadeb, ale vyniknou i jako solitéry. Vyberte jim slunné místo a dopřejte jim dostatek vláhy. Zejména na konci léta je vláha důležitá, aby rostliny nasadili bohaté květy.

Vysoké druhy je vhodné podepřít nebo přivázat o oporu, aby se nezlomili. Barevná paleta těchto květů je velmi bohatá a barvami vědí těšit vaši zahradu až do prvních mrazů.

  1. Třapatky
    Pestrými barvami prozáří podzimní zahradu půvabné třapatky, jejichž sortiment je dnes poměrně bohatý. Můžete si vybrat z nízkých i vysokých odrůd a také z pestrých barev.

Trvalky si snadno vypěstujete ze semínek, které se v obchodech objevují již koncem zimy. Vysévají se už od března, ale zakoupit si můžete už i hotové rostlinky. Nejdůležitější je, abyste jim dopřáli slunné místo a dostatek vláhy. Také, aby vám trvalky bohatě kvetly je třeba dopřát jim živiny v podobě hnojiva.

Třapatky odkvétají až pozdě na podzim, kdy je můžete seříznout. Nejlépe vyniknou v podzimních záhonech v kombinaci s okrasnými travinami.

Třapatky září jako sluníčka.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější otázky, které panují okolo mediace

Mediace se pomalu ale jistě dostává do povědomí stále většího množství lidí. I přesto však kolem ní panují určité...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img