Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Představitelé USA, Británie a Kanady na zasedání G20 bojkotovali Rusko

Redakce doporučuje

Vysocí finanční představitelé USA, Británie a Kanady opustili ve středu setkání skupiny G20, když se ke slovu dostali ruští zástupci, uvedl britský vládní zdroj. Tímto způsobem vyjádřili bojkot Ruska pro jeho útok na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Zasedání také opustili ukrajinští představitelé. „Zástupci Spojeného království opustili setkání G20 společně s našimi spojenci z USA a Kanady, když mluvili ruští delegáti,“ uvedl mluvčí britské vlády. „Nadále budeme spolupracovat s našimi spojenci při odsuzování ruské války proti Ukrajině těmi nejtvrdšími výrazy a tlakem na posílení mezinárodní koordinace na potrestání Ruska.“

Americká ministryně financí Janet Yellenová řekla účastníkům setkání, že nesouhlasí s účastí ruských delegátů na setkání finančních představitelů G20, uvedly dva zdroje seznámené se záležitostí. Yellenová byla společně s guvernérem britské centrální banky (BoE) Andrewem Baileym mezi těmi, kdo zasedání opustili.

Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardová vyzvala tajemníka ruského ministerstva financí Timura Maximova, aby předal v Moskvě jasné poselství, že Rusko má ukončit válku na Ukrajině. Podle Yellenové Rusko nemůže počítat s tím, že po jeho útoku na Ukrajinu bude nadále normálně fungovat v rámci globální ekonomiky.

Představitelé amerického ministerstva financí uvedli, že Yellenová bude bojkotovat některá utkání G20, kterých se zúčastní ruští představitelé. Zúčastní se však diskuze týkající se vlivu války na Ukrajině na globální ekonomiku.

Finanční lídři několika evropských zemí plánovali, že podobným způsobem vyjádří svůj protest proti ruské invazi.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější otázky, které panují okolo mediace

Mediace se pomalu ale jistě dostává do povědomí stále většího množství lidí. I přesto však kolem ní panují určité...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img