Pondělí, 6 února, 2023
- Reklama -události

Vláda chce více zdanit zhruba 100 bohatých firem

Redakce doporučuje

Zvýšené výdaje státu na pomoc lidem se zdražováním by mělo z podstatné části zaplatit zvýšení daní pro 100 mimořádně bohatých firem. Zvyšování by se naopak nemělo dotknout daně z přidané hodnoty (DPH), ani daně z příjmu zaměstnanců či živnostníků. Při představování vládních opatření to ve čtvrtek prohlásil ministr financí Igor Matovič (OLANO).

Blíže chce o vyšších daních informovat později. Orientačně však zmínil již existující odvod pro regulované subjekty, který specifikuje určitý okruh firem, kterých se to může dotknout. „Bude se to týkat zhruba 100 firem, velmi bohatých firem. Běžný člověk může žít v klidu a když je to rodina s dětmi, které ještě neskončily vysokou školu, může se těšit na pomoc,“ doplnil.

Matovič upozornil, že řada opatření na pomoc se zdražováním už bude trvalá. „Když tato opatření uděláme, není cesta zpět. Nebude žádný politik, který by měl odvahu to rodinám vzít. Takže to jsou trvalé výdaje a přesně takový rozsah budou mít i trvalé příjmy,“ avizoval ministr. Další peníze by měly přinést také úspory na řízení státu.

V reakci na kritiku koaliční SaS o zvyšování daní se odvolal na programové prohlášení vlády. „Máme v programovém prohlášení vlády závazek nezvyšovat celkové daňově-odvodové zatížení. My ho tímto návrhem ne že nezvyšujeme, ale snižujeme velmi výrazně,“ dodal Matovič.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou věc přinesete z obchodu, vždy je to něco, co vás rozladí,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img