Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Rezidenční projekt v „Malém Rime“ propojí dvě části města

Redakce doporučuje

V centrech našich měst jsme se věnovali již mnohým rezidenčním nemovitostem. Pomáhají atraktivnějších po dlouhá léta zanedbané struktury a co je neméně důležité, přinášejí do prostoru cenný život.

SPOJENÍ DVOU ČÁSTÍ MĚSTA
V dnešním článku představíme menší projekt Rezidence Ulička, který kromě polohy v historickém jádru Trnavy zaujme i originální rysem. Tak jak je uvedeno v názvu, v rámci stavby se plánuje vytvoření uličky, která spojuje dvě rozdílné části v „Malém Římě“.

Za polyfunkčním bytovým domem stojí společnost pampeliška development, s.r.o .. Na našem blogu byla zmiňovaná v souvislosti s výstavbou v Nitře, Bratislavě a zejména v centru Trnavy, kde se konkrétně na Halenárska ulici zviditelnila hned třemi realizacemi s převažující obytnou funkcí.

Rezidence Ulička; Zdroj: pampeliška development, s.r.o.
Staveniště se nachází v řadové zástavbě, přímo za severní hranicí městské památkové rezervace, v dotyku se zachovaným úsekem cihlového hradební systému, vedle Köpplová zámečku. Charakteristický znak projektu, „ulička“ pro pěší, propojí dvě ulice, Zelený keříček se zastávkami MHD a františkánského v historickém jádru. Při vstupu z druhé jmenované bude procházet otvorem v zrekonstruovaném pásu městského opevnění, prezentovaná jako lávka nad oblastí, kterou vedla hradební příkop.

Komorních PROJEKT S 10 byty
Autory projektu jsou osuškou Architekti, s.r.o .. Sestává ze dvou stavebních objektů, přičemž část určená na bydlení bude osazena na uliční čáře komunikace Zelený keříček. Budoucí obchodní prostory mají být rozmístěny podél západní hrany pozemku, v linií zmíněného propojení. Rezidenční část dosáhne čtyři nadzemní podlaží a bude ukončena šikmou střechou. Na její fasádách se podle dostupných vizualizací objeví větší okenní otvory, severní průčelí oživí jednoduché balkony.

Výraz objektu situovaného blíže k Františkánské ulici a tím pádem i památkové rezervací doplní masivnější dřevěné konstrukce.

Rezidence Ulička přináší na trh 5 obchodních prostor a 10 bytů, jedno- až třípokojových, ke všem příslušejí balkony nebo terasy a stejně odkládací místnost na přízemí. Na svém webu komunikuje developer prémiový standard bytů zahrnující okna s hliníkovými profily, izolačním trojsklem a exteriérovými žaluziemi, podlahové topení Rehau a také zelené terasy. Klienti mají na výběr interiérové ​​povrchy, obklady, dlažby, parkety i dveře v elegantních barevných úpravách, použitá bude vkusná sanita.

Projekt v červnu obdržel potřebné povolení a v současnosti na pozemku aktivní probíhají stavební práce. Prodej byl spuštěn už dříve, šance vlastnit nemovitost na hranici s přímým přístupem do historického jádra Trnavy zatím zůstává otevřená.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější otázky, které panují okolo mediace

Mediace se pomalu ale jistě dostává do povědomí stále většího množství lidí. I přesto však kolem ní panují určité...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img