Pondělí, 6 února, 2023
- Reklama -události

Aby vám vrásky daly klid: Jak na to?

Redakce doporučuje

Vrásky jsou postrachem snad každé ženy. Tyto „příznaky“ stárnutí nejsou věru vítány ai proto existují celé řady kosmetiky s účinkem proti vráskám. Nejlepší je však vznik vrásek oddálit, jak se jen dá, než potom řešit již vzniklé vrásky. Nabízíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci udržet vrásky na uzdě.
Nekuřte!
Kuřačky by měly opravdu připravit na to, že jejich vrásky zaskočí v dřívějším věku než ženy, které nekouří. Pokud vám záleží na vaší pleti a vzhledu, je proto lepší vzdát se cigaret. Kouření vysušuje pleť, přispívá k horšímu prokrvení, čímž dochází i k rychlejší tvorbě vrásek.

Pozor na slunce
Ženy, které se často opalují a vystavují svou pokožku slunečním paprskům, bývají také častěji „postiženy“ dřívější tvorbou vrásek. Slunce, respektive nadměrné vystavování pokožky slunci, urychluje proces stárnutí pokožky. Myslete proto vždy na přiměřenou ochranu své pleti a v létě či na letní dovolené je kromě používání ochranných krémů dobré nosit klobouk.

Pitný režim voda mineralka dreamstime
Pitný režim voda mineralka dreamstime
GALERIE
hydratace
Dostatek tekutin je důležitý pro zdraví našeho organismu a také pro zdraví a krásu pokožky. Bez dostatečného přísunu tekutin bude naše pokožka chátrat a rychleji se na ní začnou objevovat i první známky stárnutí. Hydratovat pokožku třeba zevnitř i zvenčí. To znamená pití dostatečného množství tekutin a také používání hydratačních krémů nebo jiných přípravků s hydratačním účinkem.

Pozor na kávu a jinde skrytý kofein – ten organismus odvodňuje a tím dochází k dehydrataci. Kávu je lepší omezit nebo zcela vynechat. Pěkné a mladistvé pokožce věru nepřispívá.
Spanok postel vankus odpočinek dreamstime
Spanok postel vankus odpočinek dreamstime
GALERIE
spánek
Říká se, že nejlevnějším a nejlepším prostředkem pro krásu je spánek. Toto tvrzení je i vědecky podložené, takže nejde jen o nějaký mýtus. Nedostatek spánku má negativní efekt na pokožku, což se projevuje například i tmavými kruhy pod očima a vaše probdělé noci přispívají i k rychlejšímu stárnutí pokožky. Ačkoliv maminka s malým miminkem či více dětmi má často spánkový deficit, je dobré najít si čas na odpočinek i během dne nebo večer ulehnout s dětmi dříve. Neprospěje to jen vaší pleti, ale budete odpočinutá a tím i ve větší pohodě. Nedostatek spánku je prostě naším nepřítelem.

Poloha ve spánku
Nejen délka spánku je důležitá, pokud jde o vrásky, ale i to, v jaké poloze spíte. Z tohoto pohledu je nejlepší poloha na zádech. Existuje i speciální polštář, který díky svému tvaru pomáhá předcházet vzniku vrásek.

box fórum
Používáte krémy proti vráskám? Pokud ano, tak jaké a od kolika let? Bojujete i jinak než kosmetikou?
Zelenina vaření zdravého životního stylu dreamstime
Zelenina vaření zdravého životního stylu dreamstime
GALERIE
zdravé stravování
A opět jsme u zdravém stravování. Pokud si chcete udržet mladistvý vzhled, do značné míry to závisí také na tom, co jíte. Pro zdravou pokožku jsou důležité vitamíny, zejména vitamín A, C či E (antioxidanty), které v ideálním případě získáváme ze stravy (ne z vitaminových doplňků, protože ty se hůře vstřebávají).

Snažte se proto jíst dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, případně si dopřejte čerstvé ovocné a zeleninové šťávy.
Kromě ovoce a zeleniny jsou dobrou volbou ryby (zejména losos), oříšky a semínka a podle některých studií je dobrou volbou pro zdravou a mladistvou pokožku i sója.

Správná kosmetika a péče
Proti vráskám lze zabojovat i správnou kosmetikou. Ve složení „protivráskových“ krémů a sér byste měli hledat složky jako peptidy, retinol a hydroxykyseliny.
Krémování krem ​​léto
Krémování krem ​​léto
GALERIE
Kromě toho jsou zde i přírodní prostředky. Pokud vás láká spíše tato forma boje s vráskami, můžete vyzkoušet účinky přírodních olejů. Na udržení mladistvé pokožky je osvědčený šípkový olej, zmínit možná i ricinový olej. Oba oleje jsou známé svými blahodárnými vlivy na pokožku, kterou vyhlazují a podporují také hojení různých jizev.

Vyhněte se zlozvykem, které by mohly podporovat tvorbu vrásek. Patří sem například mračení se, „mžourání“ či nešetrné odličování očí (pokožka kolem očí je velmi citlivá a náchylná na tvorbu vrásek).

Smějte se a buďte šťastná!
Smích a pozitivní přístup k životu jsou dalšími klíči k dlouhodobé mládí. I studie prokázaly, že lidé, kteří se často smějí a mají optimistický pohled na život, vypadají mladistvěji jak jejich negativní naladěni vrstevníci.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

Pokud vám doručí nevyhovující zboží anebo si sami takovou věc přinesete z obchodu, vždy je to něco, co vás rozladí,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img