Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Jak si vybrat správný obraz?

Redakce doporučuje

Nejnovější sedací souprava, množství trendy doplňků, imidžové křesla a prostor barevně sladěný tip-top. Přesto je možné, že takový prostor nemá to nejdůležitější – emoci.

Zdá se, jako by se na obrazy úplně zapomnělo. V interiéru se vyskytují stále méně. Obrazy jsou při tom něco, co dokáže napovědět více o majiteli příbytku. Mohou vyjadřovat nejen jeho styl, ale i myšlení, cítění a charakter. Dobře zvolený obraz dokáže změnit celý váš domov na unikát. Jak si ale vybrat ten správný obraz? Máme pro vás odpověď, i když …

Neexistuje jeden univerzální návod na to, jak si vybrat ten správný obraz. Každému musí tento umělecký prvek vyhovovat a vystihovat ho. Při výběru se však můžete řídit alespoň malými pomůckami.

Mít doma nádherné umělecké dílo není pro každého možné. Přesto existuje množství lidí, kteří malují pouze pro radost a také takový obraz je jedinečný. Pokud ale neinklinuje k malovaným obrazem, nic se neděje. Za obraz se počítá i vytištěná fotografie nebo plakát.

velikost obrazu
Velikost obrazu se liší podle velikosti místnosti, ve které bude obraz umístěn. V zásadě platí, že ve velkém prostoru vyniknou i velké obrazy. V malém prostoru by to ale působilo jako pěst na oko a opticky by to tím pádem zmenšilo prostor.

Například, pokud se jedná o prostor, který je spojený s jídelnou a kuchyní, bereme v úvahu část začínající sedací soupravou. Právě nad ní se totiž přímo nabízí prostor pro nádherný obraz. Vzhledem k tomu, že gauč je poměrně širokým kusem nábytku, je tento prostor nad ním také dostatečně velký. Obraz, který půjde nad sedací soupravu by měl být výrazný a měl by upoutat už na první pohled. Jednoduše by mě být hlavní dekorací v této místnosti.

Naopak menší obrazy se hodí do kuchyně a v případě ložnice rozhoduje množství nábytku. Pokud tam je stavěna skříň, velká postel, komody a kosmetický stolek, tak obraz zde by byl zřejmě již zbytečný.


Motiv obrazu podle jednotlivých stylů
Podle jednotlivých stylů se bude lišit i motiv obrazu. Do minimalistického interiéru nedoporučujeme květiny, působilo by to jako pěst na oko. Naopak, velmi pěkně tam ukáže abstraktní obraz, černo-bílý motiv a dokonce i zoom (zvětšení) přírodního prvku. Při provensálském či venkovském stylu zas pěkně vyniknou obrazy s malbou krajiny a do interiéru zařízeného ve středomořském stylu se mimořádně hodí motiv moře, který ještě více umocní tento styl bydlení.

Obecně lze vybírat obraz i podle toho, co z něj chcete cítit. Rostliny, moře i obraz Buddhy vás bude uklidňovat. Protikladem je rušné město, které vzbuzuje energii a je odrazem rychlého životního stylu. Abstraktní umění bude podporovat vaši kreativitu a vy v takovém obraze můžete neustále najít nové a nové vzory.

Motiv obrazu by měl být vybrán is ohledem na barevnost. Do příliš barevného interiéru nevolte už obraz plný barev, výsledek by mohl působit příliš tvrdě. Bledé barvy sjednotí a zejména odlehčí širokou škálu barev.

Totéž platí iv případě kanceláře. Výrazně barevné obrazy by mohly narušovat koncentraci. Dravost do práce a motivaci pokročit by naopak mohl podpořit obraz vlka nebo jemné obrazy plné citací by zase mohly evokovat sílu a jedinečnost. Do dětského pokoje můžete dát zarámovat díla vašich dětí. Nejen, že to bude autentické, ale navíc vám vznikne i velmi pěkná vzpomínka, která se tímto způsobem zachová.

Jelikož obraz je třeba pověsit na zeď, pořádně zvažte nejen jeho výběr ale i umístění. Pamatujte na to, že pohled na tento obraz vás má vždy těšit a jeho funkcí kromě krásné dekorace je pocit, který ve vás vyvolává.


Na webe Livli nájdete obrazy z desiatok slovenských e-shopov.


- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější otázky, které panují okolo mediace

Mediace se pomalu ale jistě dostává do povědomí stále většího množství lidí. I přesto však kolem ní panují určité...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img