Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Ach, ty vlasy! Co s vypadáváním během těhotenství a po porodu?

Redakce doporučuje

Naše tělo se během těhotenství pod vlivem hormonálních změn výrazně mění. Nejde jen o rostoucí bříško a prsa, často dostává pořádně zabrat i naše krása.
Kromě zhoršení kvality pleti se mnoho žen stěžuje zejména na kvalitu vlasů. Ty jsou jemnější, lámou se, vypadávají a působí velmi mdle. Tento stav navíc přetrvává ještě i po porodu.

podceňovány vitamíny
Užívání těhotenských vitamínů a minerálů není třeba jen pro zdravý vývoj plodu. Důležité je to i pro váš organismus, protože se vlivem hormonů podrobuje několika změnám a potřebuje větší podporu než obvykle.

POROD
Lékařka o padání vlasů po porodu, jak si pomoci? Do prvních narozenin svého děťátka už budete bez lysin
Je normální padání vlasů po porodu? Dá se to zastavit nebo jak si pomoci?
Tyto vitaminy posilují i ​​pokožku a vlasy. Díky nim ve velké míře zabráníte jejich vypadávání a co je podstatné, zůstanou vám nadále pevné. I po narození miminka proto pokračujte v jejich užívání a nezapomínejte také na pravidelnou konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny.

Pokud vám to váš stav dovoluje a nezpůsobují vám nevolnost, neodpírejte si žádný druh.

Chybí vám železo
Jedním z důvodů může být i nedostatek železa. Ten nastane v období po porodu. Pokud byl příchod děťátka na svět náročný a silně jste při něm krvácely, s velkou pravděpodobností budete trpět chudokrevností.

Doplňky s obsahem železa však neberte svévolně. Jeho nadbytek by vám totiž mohl uškodit. Proto pokud jste silně krvácely, nyní vám padají vlasy, jste velmi bledé a cítíte se často malátné, poproste lékaře o vyšetření krve.

Pokud byste byli chudokrevné, on vám naordinuje přesné množství preparátů s jeho obsahem. Doplnit jej můžete také prostřednictvím stravy, kde se železo nachází ve vnitřnostech, červeném mase a špenátu.

Dělá to i účes
Chybička se však může ukrývat i ve vašich nových zvycích. Pokud máte dlouhé vlasy, předtím jste je často nosili rozpuštěné nebo upravené do účesu.

Nyní však na to už nemáte tolik času a i kvůli miminku jejich nejčastěji nosíte stažené v gumičkách. Pokud je používáte gumové a ne potažené textilií, tak ty ještě více zhoršují kvalitu vlasů.

Jelikož při děťátku nejsou rozpuštěné vlasy praktické, naučte se alespoň váš cop polohovat, někdy si dělejte cop nebo si je zachyťte pouze skřipcem, aby se vám nelámaly a nezačaly vám vypadávat.

Pokud je to možné a miminko už večer spí, alespoň tehdy si je uvolněte a nechte odpočinout.

Masáž panthenolová injekcemi
V tomto období se můžete spolehnout pouze na pomoc vybraných vitaminových doplňků.

Pokuste se je proto kombinovat is jinými pomůckami. Vyzkoušejte proto panthenolová injekce, které si však vmasírujete do vlasů. Ampulku otevřete, vylijte si ji do vlasů a pak postupně vmasírujte do pokožky.

Takto už od kořínků dostanou potřebnou výživu a i když budou po jeho použití nejprve na dotek tuhá, postupně vám zpevní a ustoupí i jejich vypadávání.

střídavé sprchy
Aby vlasy dobře rostly a byly kořínky pevnější, musíte je správně stimulovat. Jedním ze způsobů je masáž, kterou si dopřejte vždy při aplikování šamponu a balzámu.

Dalším účinným trikem je střídavé mytí studenou a teplou, ne však horkou vodou. Díky tomu se pokožka lépe prokrví a vlasy vám díky tomu přestanou časem vypadávat. Zároveň se zlepší i jejich kvalita a bez dalších přípravků se zbavíte vašeho problému.

úplný odpočinek
Při vypadávání vlasů pomůže také absolutní odpočinek od kosmetiky. Kromě šamponu, který byste měli sehnat v bio kvalitě, nepoužívejte žádné jiné přípravky.

Když máte oslabené tělo, nemůžete ho ještě více zatěžovat jinými chemickými přípravky. Kromě laků, tužidel a kondicionérů však musíte upustit i od používání horkého vzduchu.

Musíte se na jistý čas vzdát fénování a hlavně používání žehličky. Nechte vlasy zrelaxovat a ve spolupráci s vitamíny jim dopřejte ozdravnou kúru.

změna účesu
Když selhávají ostatní nápady, musíte přistoupit k ráznému kroku. A tím je změna účesu, ideální je radikální zkrácení, když si kořínky vlasů trošku odpočinou a díky tomu zpevní.

Poraďte se s kadeřníkem, který změní váš účes, aby nebylo příliš vidět řidší korunu krásy. Snažte se v tomto období vyhýbat experimentem a raději se svěřte do rukou odborníka, který nejlépe určí další kroky a zvolí střih, který vám pomůže s vaším problémem.

Snažte se toto řešení dlouho neodkládat, abyste si nezhoršily kvalitu vlasů natrvalo.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nejčastější otázky, které panují okolo mediace

Mediace se pomalu ale jistě dostává do povědomí stále většího množství lidí. I přesto však kolem ní panují určité...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img